Mijający rok szkolny, a dla KISS’u był rokiem pełnym szkoleń, warsztatów, konferencji, ale i rokiem pełnym nowych pomysłów i inspiracji.

Poza licznymi szkoleniami nauczycieli, obserwacjami zajęć w ramach realizacji projektu „Eksperci programowania”, podstaw programowania w Phytonie itp. istnieliśmy na wielu ważnych wydarzeniach. Konferencja inaugurująca projekt „Eksperci programowania” – byliśmy tam z naszymi wykładami i warsztatami.  Organizowaliśmy lokalne wydarzenie CodeWeek. Konferencje w WOM Katowice, oraz WOM Bielsko-Biała – jak zwykle KISS wzbudzał zainteresowanie swoimi pomysłami na kodowanie, między innymi prezentując naszą matę do kodowania (CodeMata). Ostatnie ważne wydarzenie – Małopolski Dzień Uczenia Się – Programuj Koncertowo – warsztaty gry w CodeBook przyciągnęły nadkomplet uczestników. Przed nami ostatnie w tym roku szkolnym niezwykle ważne wydarzenie – jubileuszowa, XV Konferencja Informatyka w Edukacji (70 lecie informatyki w Polsce), w tym roku pod hasłem MYŚL KOMPUTACYJNIE. Tam też będziemy z warsztatami (Technologia jako kreatywne tworzywo w myśleniu komputacyjnym) oraz z naszym świeżym produktem – książką  Szkoła kodowania.

Od niedawna funkcjonuje na YouTube nasz kanał „Programowanie, Robotyka w edukacji – KISSTube” (https://www.youtube.com/channel/UCECiJ8WVDgr3e5cTnyAh3LA?view_as=subscriber). Mamy nadzieję rozwijać taką formę wsparcia dla zainteresowanych.

Poziom merytoryczny naszych trenerów oraz ciągła wymiana doświadczeń i bycie aktywnym w ciągłym wzbogacaniu swojej wiedzy jest fundamentem jakości naszych szkoleń i warsztatów. Dlatego nasze szkolenia i warsztaty związane z szeroko pojętym programowaniem i umiejętnościami okołoprogramistycznymi i robotyką, wykorzystaniem nowych technologii w edukacji, propagowaniem nowych strategii edukacyjnych, w tym myślenia komputacyjnego, no i przede wszystkim szeroko stosowanego myślenia kreatywnego są naszą domeną i cieszą się uznaniem wśród nauczycieli.

Osobną grupę tematyczną, w której jesteśmy po prostu dobrzy, to bezpieczeństwo informacji, bezpieczeństwo w sieci i ochrona danych osobowych. Zrealizowaliśmy z tego tematu kilka dobrych szkoleń dla nauczycieli, uczniów i dla rodziców.

Naszą działalność opieramy także na współpracy z Polskim Towarzystwem Informatycznym i promujemy projekt, który powstał między innymi na bazie naszych doświadczeń – KLASA z ECDL https://ecdl.pl/klasy-z-ecdl/zostan-klasa-z-ecdl/.

Jeszcze wiele będzie się działo. Odwiedzaj nasz FB, zasubskrybuj nasz kanał YT i udostępniaj, aby każdy miał szansę dowiedzieć się jak „Uczynić to prostszym i zrozumiały dla każdego” (zgodnie z regułą KISS).

Zapraszamy na naszą fotorelację.

Kontakt


Stowarzyszenie KISS
ul. Lompy 2/10,
40-040 Katowice, PL

Telefon: + 4832 251-98-11
Faks: + 4832 251-98-11
Email: biuro@kiss.pl

Informacje


Numer konta bankowego:
RaiffeisenPolbank
07175000120000000033772467

NIP: 634-16-95-199
Regon: 272593242
Numer KRS: 0000106476
Ta witryna korzysta z plików cookie, które są zapisywane na Twoim komputerze. Pliki te są niezbędne przy generowaniu statystyk, oraz logowaniu użytkowników. Możesz dobrowolnie edytować ustawienia swojej przeglądarki pod kątem plików cookies. Polityka prywatności

Copyright © 2011 - 2018 Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły - KISS
Art, Engine & Framework by MAR.APT version: