Wdrażanie programowania w SP nr 39 w Chorzowie

W dniach 09.10-12.10 szkoła świętowała swój szkolny CodeWeek 2017 w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, którego celem jest promowanie nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. CodeWeek pokazuje, że kodowanie nie jest zarezerwowane dla wybranych. Niezależnie od wieku, wykształcenia i płci każdy może się go nauczyć.  Uczniowie mogli skorzystać z  wypożyczonych w naszym Stowarzyszeniu KISS na lekcje informatyki OzoBotów. Ten mały robot rozpoznaje odpowiednie sekwencje kolorowych linii i podąża ich śladem. Za pomocą kredek lub flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Te same komendy można również zaprogramować, używając platformy OzoBlockly: po stworzeniu kodu wystarczy przyłożyć OzoBota do monitora, aby przesłać mu kod.

Testowanie robotów odbywało się w atmosferze radości i zabawy, do której dołączyła się, wymyślając ciekawe zadania dla uczniów - również wolontariuszka z organizacji AIESEC Gabriela Cretu z Rumunii, która w tym samym czasie przebywała w szkole na dwutygodniowym pobycie.

Od 1 września 2017r. nauczyciele realizują projekt „Lepsza szkoła - lepsza przyszłość” współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego głównym celem jest zwiększenie kompetencji matematyczno–przyrodniczych, informatycznych i społecznych uczniów chorzowskich szkół SP 1, SP 10, SP 15, SP 22 i SP 39. Projekt potrwa do 31 sierpnia 2019 r., uczniowie w małych grupach uczestniczą w dodatkowych zajęciach edukacyjnych z wielu przedmiotów, zostaną doposażone pracownie matematyczne, przyrodniczo - chemiczne i multimedialne, a nauczyciele przygotowani do wykorzystywania najnowszych narzędzi edukacyjnych.

Projekt stanowi okazję do prowadzenia przez nauczyciela informatyki dodatkowych zajęć „Laboratorium Informatycznego – I ty możesz zostać programistą”, a w najbliższym czasie zostanie zakupionych szereg narzędzi edukacyjnych z zakresu programowania takich jak: edukacyjna gra planszowa KISS CodeBook, OzoBoty, mBoty, które stanowią nieodłączną pomoc dydaktyczną dla tego rodzaju zajęć. Warto wspomnieć, że już pierwszoklasiści w ramach zajęć dodatkowych „Matematyczna gimnastyka” również zaczęli poznawać sztukę programowania.

Uczniowie SP nr 39 już osiągają sukcesy w zakresie programowania - 12 października w Starochorzowskim Domu Kultury  w ramach CodeWeek 2017 – 8 uczniów klasy 7c wzięło udział w niezwykłym wydarzeniu „CodeBook – CodeWeek – programowanie bez komputera”, zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Informatyczne, Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły KISS.  Drużyny uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zmierzyły się w turniejach kodowania (kodowanie na macie edukacyjnej, programowanie kolorami – OzoBot, gra planszowa CodeBook). Uczniowie SP nr 39 osiągnęli duży sukces, dziewczęta z klasy 7c Emilia Dumana i Klaudia Starowicz zajęły zespołowo 2 miejsce w swojej kategorii edukacyjnej gry planszowej KISS CodeBook, stworzonej przez trenerów naszego stowarzyszenia.

 

 

 

Szkole Podstawowej nr 39 z Chorzowa gratulujemy sukcesów, życzymy kolejnych, a także bardzo cieszymy się, że podejmuje szereg różnych działań w zakresie wdrażania i promowania tematyki programowania.

Kontakt


Stowarzyszenie KISS
ul. Lompy 2/10,
40-040 Katowice, PL

Telefon: + 4832 251-98-11
Faks: + 4832 251-98-11
Email: biuro@kiss.pl

Informacje


Numer konta bankowego:
RaiffeisenPolbank
07175000120000000033772467

NIP: 634-16-95-199
Regon: 272593242
Numer KRS: 0000106476
Ta witryna korzysta z plików cookie, które są zapisywane na Twoim komputerze. Pliki te są niezbędne przy generowaniu statystyk, oraz logowaniu użytkowników. Możesz dobrowolnie edytować ustawienia swojej przeglądarki pod kątem plików cookies. Polityka prywatności

Copyright © 2011 - 2018 Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły - KISS
Art, Engine & Framework by MAR.APT version: