Historia Naszego Stowarzyszenia


Janusz Trawka dr…


Dla przyjaciół Januszek.
To historia Stowarzyszenia KISS.
To historia rozwoju myśli informatycznej w edukacji.

To historia człowieka, który był pasjonatem i entuzjastą działań na rzecz wdrażania technologii informacyjnych w szkole. Wytyczał kierunek, pokazywał możliwości, wprowadzał nowe metody, a przede wszystkim uczył, jak uczyć. Pokazywał na swoim przykładzie, w jaki sposób być blisko ucznia, jak do niego dotrzeć, co robić, aby go poznać. Swoją postawą udowadniał, że ciekawość, twórczość, życzliwość, dobroć, i uśmiech są fundamentem pracy nauczyciela. Prowadzenie zajęć ze swoimi dziećmi (tak nazywał swoich studentów) oraz z nauczycielami było jego wielką miłością.

Był nauczycielem nauczycieli i uczniów, rad pedagogicznych i rad rodzicielskich. Do każdego wykładu przygotowywał się jak do ważnego spotkania. Gromadził setki przykładów, zdjęć i filmów, aby wykład był atrakcyjny i porywający. Wszyscy znali jego pasję robienia zdjęć, które przeglądał przy każdej okazji. Starał się dzięki temu rozpoznać każdego człowieka, z którym przyszło mu współpracować. Powtarzał przy tym, że nauczyciel, który nie rozpoznaje swoich podopiecznych, nie rozpozna ich możliwości.

Przez kilkanaście lat pracy w Stowarzyszeniu zorganizował setki szkoleń, kursów i wykładów. We współpracy z uczelniami wyższymi organizował studia podyplomowe dla nauczycieli, które cieszyły się ogromną popularnością. Studia z informatyki i technologii informatycznych ukończyło kilka tysięcy nauczycieli w całej Polsce, a z zarządzania dziesiątki obecnych dyrektorów szkół. Był organizatorem konferencji dla nauczycieli, dyrektorów i przedstawicieli samorządów ukazujących najnowsze kierunki rozwoju informatyki w Polsce i na świecie.

Ponadto brał udział w wielu inicjatywach, m.in. był Koordynatorem Regionalnym ECDL w Katowicach, Prezesem Górnośląskiego Oddziału PTI, członkiem Zarządu Głównego PTI, współpracował przy tworzeniu portalu Interkl@sa, był członkiem grupy e-dukacja w Śląskim Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, działał w projekcie e-Twinning, Baltic Sea Projekt, a ponadto był adiunktem w WSBiF oraz wykładowcą w WSZOP.

Wszędzie, gdzie się pojawiał, słychać było jego śmiech. Uśmiech i „buziaczek” były symbolami, które od zawsze promował. Nigdy z nikogo nie żartował, ale lubił żartować z samego siebie. Miał do samego końca mnóstwo pomysłów i planów na przyszłość, chociaż mawiał, że „planowanie to czas bezpowrotnie stracony”. Mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych. To nieprawda. Każdy z nas jest niezastąpiony. Tak mawiał Januszek…

Kontakt


Stowarzyszenie KISS
ul. Lompy 2/10,
40-040 Katowice, PL

Telefon: + 4832 251-98-11
Faks: + 4832 251-98-11
Email: biuro@kiss.pl

Informacje


Numer konta bankowego:
RaiffeisenPolbank
07175000120000000033772467

NIP: 634-16-95-199
Ta witryna korzysta z plików cookie, które są zapisywane na Twoim komputerze. Pliki te są niezbędne przy generowaniu statystyk, oraz logowaniu użytkowników. Możesz dobrowolnie edytować ustawienia swojej przeglądarki pod kątem plików cookies. Polityka prywatności

Copyright © 2011 - 2016 Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły - KISS
Art, Engine & Framework by MAR.APT version: